A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Tunisko - Diskuze

Původní dotaz

Vztah na dálku s Tunisanem (žádné stěhování a vdavky)

25.06.2015 17:21:20 | julietereza2
julietereza2
Ahoj všem,
předem prosím všechny skeptiky, provokatéry a "realisty", aby nereagovali nežádaným či urážlivým opovržením. O tyto reakce opravdu nestojím. Děkuji.

Chci si popovídat o zkušenostech, zda takový vztah může fungovat. Zda někdo má třeba podobnou zkušenost, jako já.

Zakoukala jsem se v Tunisu (rozuměj nezamilovala). On mladý číšník v all-inc hotelu s tím jejich minimálním platem. Strávila s ním hezké chvíle, sympatie na obou stranách. Já to fakt nebrala vážně. Ale samozřejmě mě po příjezdu zpět do ČR kontaktoval a píšeme si. Chtěl bych, abych přijela v prosinci na oslavy Nového roku alepsoň na 10 dní a poznala se s ním víc, jeho kamarády a jeho rodinu. Nemluví o svatbě, nechce dary, nechce se nikdy stěhovat z Tuniska. Ale zároveň mě informoval, že bych si pouze zaplatila letenku a pronájem domu/bytu tam a vše ostatní by řešil on (tzn. něco bych prostě platila) + pokud bych chtěla na výlety, musela bych si pronajmout auto (=zaplatit).
Mně se ta představa líbí, peníze pro mě nejsou problém, těch pár tisíc mi za zážitky stojí. Užiju si pár dní v jiné zemi, poznám jejich lidi a zvyky, bude rozhodně tepleji než v ČR a ještě k tomu bude nějaká ta romantika a sex. Vlastně nejvíc se bojím toho, že tam budu "sama" a kdyby cokoliv, jsem odkázaná na něj :-)) Ale i přesto jsem po přečtení diskusí zde značně rozladěná. Netušila jsem, jak to tam chodí, jela jsem prostě jen na dovolenou a až teď se dozvídám, že se tam dějí absurdity typu "bezzness". A samozřejmě z mého pohledu odvázané mladé evropanky mě ani ve snu nenapadlo, že normálně si užít a za půl roku to zopakovat je něco zlýho.

Čtu o tom, že Tunisani by nikdy nedovolili, aby něco žena platila - no ale co mají dělat, když sami vydělávají málo?

Čtu o tom, že evropanky jen využívají. No čtu o tom všem, o čem čtete i vy :-) tak vám nevím, najednou mám chuť s ním přestat komunikovat, na druhou stranu mi to přijde nespravedlivé - nijak mi neublížil, nic po mě nechce, a já jsem prostě zvyklá i zde z čech, že si své útraty platím sama.....

Takže moje definitivní otázka, nad kterou bych ráda diskutovala, zní asi takto: "může fungovat čistě a bez zlých úmyslů vztah na dálku s Tunisanem v jakýchsi evropských normách"? myslím tím to, jak to známe všechny - prostě se vidíme tehdy, když můžem a platíme oba dva na půl, resp. já holka si platím to své a občas mě chlap i pozve (=normální v ČR).

Stěhovat ani vdávat se nechci, v ČR vychovávám dceru, která by to určitě nedala... odstěhovat se tam.

Takže prosím pojďme diskutovat a prosím jen slušně a věcně. Děkuji moc.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
22.10.2018 20:28 83.208.21.***
Re: Vztah na dálku s Tunisanem (žádné stěhování a vdavky)  

Ahoj, mohla bych napsat a soukromě se pobavit o vztahu s tunisanem?
Děkuji Petra

Neregistrovaný uživatel
04.09.2018 11:17 89.103.157.***

Ahoj,jestli chceš kontaktuj mě na email ,myslím že bych Ti mohla poradit ,mám své příběhy v Tunisku ,velmi pěkné vztahy, můj manžel je Tunisan,nikdy bych neměnila .siaaa@post.cz

• Anonym (3)
Neregistrovaný uživatel
01.09.2018 20:45 46.183.60.***

Ahoj
Odpovídám na Váš článek.Stalo se mi to stejné byli jsme na dovolené v Tunisu,která byla na prostofantastická.Opravdu si nás doslova jako turisty hýčkali.Po přijezdu jsem si začla dopisovat s jedím animátorem jenon trošku je věkový rozdíl,ale je to uplně vzrušující.Jenom nevím asi by to chtěla s tát nohama na zemi.Měla bych asi trošku strach jestli když tam pojedete jestli se ještě vrátíte.je něco jiného když jste na hotelu,kde je delegátka a hlavně ochranka zkratka v hotelu se nic nemůže stát aspon já jsem měla jistotu absolutního bezpečí.Jsme pro ně trošku z jiného světa chodíme o proti arbkám skoro polonahé :-)tak se ani tomu nedivím,že jsou z nás vedle.
Psala bych si nadále ,ale z tou cestou do Tunisu na vlastní pěst bych byla hodně opatrná.Pokud to vydrží a budete si pořád psát tak tam pojedete už třeba v dubnu příští rok. :-Já se nemůžu se dočkat až ho zase uvidím je to Božíííííííííí.Budte prosím opatrná dobrodržství to může byt fantastické,ale možná za jakou cenu.Trochu mě překvapuje,že by jste si měla hotel platit sama ,chapu letenku ,ale když chce abyste přijela tak at se postará:Zjištovala jsem si lety,ale poslední let je v listopadu pak už se do Tunisu nelítá.Měj te se krásně a přeju štastné rozhodnuti at se rozhodnete jak chcete tak to bude jen Vaše rozhodnutí a zatím si stůjte.Ničeho v životě nelitujte :-[

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
17.08.2018 16:05 81.30.243.***

Ahoj, můžu napsat ?

Neregistrovaný uživatel
28.09.2017 11:22 88.146.96.***

Ahoj,napiš mi Merie.polak@seznam.cz. Popovídáme víc.myslím,že mam co.

Neregistrovaný uživatel
29.07.2015 22:00 188.167.204.***
Re: Rozvod v Tunisku  

Hm, a že dva krát do tej istej rieky nevstúpiš.....

Petra
29.07.2015 15:08 37.48.32.***
Rozvod v Tunisku  

Ahoj všem , rada bych se poradila s ostatními kdo ma jakékoliv zkušenosti co se tyče mého případu .
Před 6 lety jsem si vzala tunisana a sňatek platil jen v Tunisu v ČR jsem nic nelegalizovala. Před 3 lety jsme se rozešli, a on podal zadost o rozvod v Tunisku konkrétně v Gafse. Ja odletěla zpět do ČR a od te doby nejsem s nim v kontaktu jen mi dvakrát před 3 lety poslal pozváni k rozvodu. Jenomže jsem poznala dalšího tunisana kterého miluji a který vím ze si se mnou nehraje s chtěla bych si ho vzít a problém je v tom ze i kdyz jsem pro ČR svobodná tak nevim jak jsem na tom po 3 letech v Tunisku ...pravděpodobně jsem rozvedena ale nevim jak postupovat i kdyz mi v ČR na matrice vydají vysvědčení o způsobilosti a udělám si všechny papíry a poletim si ho vzít jestli nebude problém tam u nich. Jestli stačí pro Tunisko ty dokumenty co mi kdysi poslal k rozvodovemu řízení a jsem u nich řádně rozvedena nebo jak, uz je to 3 roky. Teoreticky bych měla byt pro Tunis rozvedena ale otázka je jak hluboce to zkoumají . Nechci si vyřídit bez problému papíry k sňatku , pak tam letět a zjistit ze je někde nějaký zádrhel z minulosti .
Prosím poraďte jinak jediné co mi zbývá je kontaktovat tuniskou ambadadu v Praze jestli je vše v pořádku.

Ina
21.07.2015 17:05 31.133.9.***

Dobře jsi udělala!!!!!!!

julietereza2 20.07.2015 17:34

Ahoj,
tento vztah jsem ukončila. Kamarád mi přeložil některé jeho statusy z FB, které jasně ukázaly jeho pravou tvář. To jen aby bylo jasno :-)

Sa3ida 09.07.2015 10:50

... předně - ANO - vztah na dálku i s Tunisanem fungovat může ....

Jsem provdaná za Tunisana a v současné době žiju v Tunisku - nicméně - před svatbou náš vztah "na dálku" fungoval 4 roky ... v podstatě tak jak píšeš - já si zaplatila dovolenou (letenka - hotel) ostatní výdaje (tedy u nás i pronajaté auto či taxíky) byly na něm ....
O svatbě nicméně mluvil od prvního dne, ne tak o stěhování do Evropy ... tam se, kvůli mě (nechtěla jsem žít v TN) po svatbě přeci jen přesunul - moc mu to tam nevyhovovalo a já se nakonec nechala přesvědčit k životu tady.... jsme tu přes rok

Jsme spolu 9 let a stále se ke mě chová stejně romanticky jako na začátku - samozřejmě běžné životní hádky jsou :-D

Je to jen ve zkratce - chci tím říct, že vztah fungovat může ... nicméně opravdu POZOR bo "bezznes" je tu skoro jako povolání - to nemohu popřít - jen jsem chtěla říct, že i tady se najdou slušní kluci ... díky tomu že jsme smíšené manželství znám několikero párů (manželských), kde to taky funguje ... ale nemyslím si, že pokud o Tebe bude stát tak nepřjdou řeči o svatbě a řešení budoucnosti ....

Držím palce

• Anonym (1)
  • tarajana
  • Anonym (7)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu