A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Tunisko - Diskuze

Původní dotaz

Literatura s arabskou tématikou

| Kasheneshka
Kasheneshka
Určitě mnoho z Vás máte rádi tento styl knih, kdy se jedná o skutečné příběhy žen, které okusily chuť orientu. Takže pište své tipy, ať je co číst ;-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
13.01.2020 10:54 197.211.58.***
Re: Literatura s arabskou tématikou 

Velké poděkování Dr. Wealthymu, že nikdy nevěřím, že po všech těch letech zklamání z obrovských spamerů na internetu, kteří chodí po podvodných lidech, stále existuje opravdové kouzlo smrti, dokud jsem nebyl vhodný setkat se s dr. Wealthy skutečným kouzlem kouzel, přes blízkého přítele jménem Jennifer, kterého mi Dr. Wealthy předtím pomáhal, když jsem ho kontaktoval se svým e-mailem na wealthylovespell@gmail.com, vysvětluji, jak mi můj bývalý manželé dávají problém v mém manželství, nikdy mi nedovolila chvilku klidu a Musím to ukončit tím, že ji zabiju, a nechci využít vraha, protože to bude riskantní, tak jsem to musel udělat duchovně, proto jsem se ho rozhodl kontaktovat, ujistil mě, že se nebudu bát Kontaktoval jsem správnou osobu ve správný čas, spolupracoval jsem s ním a za méně než týden byla moje ex mrtvá, spala a nikdy se neprobudila díky Dr. Wealthy, opravdu je to opravdu skromný muž. můžete kontaktovat dr. Wealthyho s jakýmkoli smrtelným kouzlem, jako je zabít svého nadřízeného v kanceláři a zaujmout jeho místo, kouzlo smrti zabít svého otce a zdědit jeho bohatství, smrtelné kouzlo zabít každého, kdo vás v minulosti obětoval, kouzlo pro zvýšení mezd, kouzlo pro povýšení v kanceláři, kouzlo, aby se váš bývalý milenec vrátil, pokud věci ve vašem životě nefungují dobře, pak ho musíte kontaktovat nyní e-mailem wealthylovespell@gmail.com zavolejte nebo přidejte jej na WhatsApp +2348105150446.

Neregistrovaný uživatel
07.08.2017 16:19 131.117.215.***
Kniha - Za závojem slz- 

Dobrý den, prosím zda by někdo neprodal knihu - Za závojem slz - spisovatelka Choga Regina.... Zprávy prosím na mail juranova5@seznam.cz. Děkuji

kebira 01.12.2015 17:26
Arabská dcera 

Arabská dcera
od: Tanya Valko
Ve volném pokračování Arabské ženy sledujeme osudy Dorotiných dcer Miriam a Darji, stejně jako ženské části rodiny Salimiových, která je nucena po excesech politického fanatika Ahmeda nucena opustit rodnou Libyi. Malika získává místo na zastupitelském úřadě v Ghaně a rodina se tedy vydává do černošské části Afriky. Život Libyjců je zde však poznamenán četnými křivdami i zločiny proti lidskosti, což brzy pocítí na vlastní kůži. Mezitím se Dorota snaží své dvě dcery získat nazpět.

kebira 01.12.2015 17:24
Arabská žena 

Arabská žena
od: Tanya Valko
Když se osmnáctiletá polská studentka Dorota seznámí s arabským medikem Ahmedem, na první pohled se do sebe zamilují. Když Dorota otěhotní, vezmou se, ale jejich manželství dostane první trhliny. Manželé odjíždějí začít nový život do Libye, zde ale dojde k šokujícímu obratu – Ahmed se okamžitě ujímá role manžela v tradiční muslimské rodině. Když se týraná Dora v zoufalství pokusí o útěk, je přistižena a svou novou rodinou prodána do otroctví…

kebira 01.12.2015 17:18
Frišta 

Frišta
od: Petra Procházková
První román naší přední novinářky je příběhem ženy napůl Rusky napůl Tádžičky provdané do Afghánistánu, která je typickým příkladem člověka, který se pokouší ve svém soukromí spojit to, čemu říkáme západní civilizace, s východní kulturou. Není kladnou hrdinkou v tom pravém smyslu, ani její muž není zloduch, despota a padouch, ani cizinci, kteří zasáhli v dobré víře, ale s přesvědčením, že jen oni jsou nositeli pokroku, do jejich soukromí, nezpůsobili nic úmyslně. Všichni nakonec chtěli pro ty druhé to nejlepší... jen vůbec nechápali, po čem „ti druzí“ opravdu touží.
Kniha je napsána nesmírně poutavě a vtipně, aniž by zlehčovala trpký úděl žen.

Neregistrovaný uživatel
11.11.2015 10:49 89.103.199.***
Jitra v Dženínu 

Jitra v Dženínu
Susan Abulhawaová

Palestina roku 1941. V malé vesničce vede otec svoji rodinu a pomocníky do olivových hájů na sklizeň. Stejně jako to dělaly generace předků před ním. Palestina roku 1948. Rodina Abulheje je násilně vystěhována ze svého domu, kde žily generace jejích předků, a je nucena žít v utečeneckém táboře v Dženínu. Z pohledu dívky Amal, která je pravnučkou místního stařešiny, prožíváme osudy jejích bratrů. Jeden z nich je v útlém mládí unesen a v dospělosti musí vstoupit do izraelské armády, druhý pak vše obětuje Palestině a stane se tak jeho nepřítelem.
Jitra v Džanínu jsou poutavou ságou šesti dekád palestinsko-izraelských napjatých vztahů a nabízí netradiční pohled na jeden z nejsložitějších politických konfliktů dneška.

Neregistrovaný uživatel
07.11.2015 16:40 89.103.199.***
ŠITÍČKO 

Šitíčko
Marjane Satrapiová
Tahle knížka je vlastně záznam důvěrných rozhovorů íránských žen, příbuzných i známých autorky, které upřímně i vtipně probírají intimní, rodinné i širší záležitosti. Název odkazuje žertovným tónem na jistou praktiku: ženy v Íránu si někdy před svatbou, aby jejich ženich neměl pocit, že byl ukrácen na svých patriarchálních právech a ošizen na zboží, nechávají chirurgicky sešít porušenou panenskou blánu. Devět dam, včetně Marjaniny babičky a matky, bez přítomnosti mužů probírá vše možné od volby (či nemožnosti volby) ženicha přes kvality mužů na Západě až po plastickou chirurgii.Velmi komorní, ale působivé dílko, ve kterém autorka znovu prokázala, že je mistryní psychologické drobnokresby a vykreslování povah – a navíc že k tomu, aby vytvořila zásadní grafický román, nepotřebuje dějinné a převratné události jako ve svém nejslavnějším díle, Persepoli.

Marie
10.08.2015 13:15 77.78.117.***
Re: Arabska z ena 

arabská dcera vyjde kolem 13.8.2015 ;-)

Neregistrovaný uživatel
23.10.2014 10:28 94.112.47.***
V Afganistánu bůh už jen pláče 

V Afganistánu bůh už jen pláče
Autor: Síba Šakíb

Příběh vypráví „obyčejný“ ale šílený život jedné afgánské ženy od jejího dětství až do dospělosti v době války v Afganistanu. Zemi okupují Rusové, Američané, pak mezi sebou bojují mudžáhidové a nakonec přijde Taliban, který ze země vymítí opět Američané. Celá rodina ženy utíká před válkou a hladem z Afganistanu do Pákistánu pak do Iráku a zase zpět do Afganistanu.
Hlavní hrdinka Širín Gol (Sladká Růže) dostane za muže člověka, který ji vyhrál nad jejím bratrem v kartách. Porodí osm dětí, z toho dvě vzešlé ze znásilnění v uprchlickém táboře, s kterými se v průběhu života rozloučí. Její manžel je stále více závislý na opiu a obživa celé rodiny závisí povětšinou na ní v době, kdy Taliban povoluje ženě jedinou obživou – žebrotu.

kebira 06.10.2014 18:27
Pevnost devíti věží 

Pevnost devíti věží
autor : Qais Akbar Omar (překlad Nuhlíčková Ivana)
V originále „A Fort of Nine Towers“
Qais se narodil v Kábulu, jeho otec byl učitel fyziky, matka pracovala jako úřednice v bance a početná rodina žila s ostatními příbuznými v rozlehlém domě Qaisova dědečka. Jedinečná vzpomínková kniha, v níž autor s nostalgií a hořkostí vzpomíná na své dětství na afghánském venkově před tím, než se přes krajinu přelila historie – Rusové, Tálibán, mudžahedíni, nekonečná válka, která zničila všechno, co jí stálo v cestě, a rozvrátila staletou kulturu. Autor s nostalgií popisuje poklidný život, rodinné slavnosti na zahradě, záhony kvetoucích růží a pelargonií i vůni jabloní, které si nechal dědeček přivézt z Ameriky. Líčí posezení pod obrovskými korunami platanů, podzimní pouštění draků a bezstarostné hry s bratranci, s nimiž vyráželi na piknik k jezeru a do kopců. Jednoho dne se však všechno změnilo. K moci se dostali mudžahedíni.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu