sarah222
18.10.2008 19:21 91.127.23.***
podnikanie/zamestnanci 

Vlastnit nehnutelnost a podnikat v Tunise nie je az taky problem, akym sa zda, ked si predstavite "daleku Afriku". Vacsi problem byva, ked ma cudzinec podnik a pracuju v nom "domaci". Takze ked sa na nieco take odhodlate, bacha na to. V Tunise vlastnim cerske hoteli( viac nekonkretizujem), ale takou formou, ze zhruba o vsetky zalezitosti sa mi staraju africky (vacsinou tunisky) zastupcovia, pricom plnu moc mam len ja, ale kedze som Slovenka, do Tunisu chodim len cez leto. V hoteli ani len manazer nevie kto som a tym si dovolenku uzivam. Zaplatim relativne "sebe samej" cestu a ubytko, no som tak ako obycajny turista a tym padom vidim roznorodost charakteru zamestnancov. To si najviac vsimam v Monastire, vo svojom hoteli cca 5 min. od letiska. "Ked tu nie je sef, sefom som ja". To si povie hocktory vas zamestnanec, ked ste tam neni. Nemusi to byt sef animatorov, ale aj radovy casnik. Kazi tym nepriamo vasu povest a priamo povest vasho podniku. Tym chem upozornit na velky doraz pri vybere zamestnancov, ak sa rozhodnete zacat podnikat v Tunise. Je to jeden z najvacsich problemov podnikania. Drzim kazdemu palce.

laoui 18.10.2008 20:30
RE: podnikanie/zamestnanci 

Jsem ráda, že se konečně ozval někdo kdo tam podniká. Ty jsi ten hotel koupila nebo jak je to, jak to probíhá? Prosím zaregistruj se mám víc otázek.....díky moc...

Markéta23 18.10.2008 20:47
RE: RE: podnikanie/zamestnanci 

Sarah22,díky za konkrétní a zajímavý příspěvek...výběr zaměstnanců bývá někdy problém i u nás, znám dost případů, kdy se zaměstnanci nechovali podle morálních pravidel... Najít slušné a pracovité zaměstance je předpoklad dobře fungujícího podniku ...všude :-) Přeju hodně úspěchů a doufám, že se dozvíme pak víc...

karamocka 19.10.2008 02:07
RE: RE: RE: podnikanie/zamestnanci 

dámy , promiňte , ale mám pocit , že sarah222 si z nás vystřelila ..přečtěte si to znova , opravdu takto píše vlastník hotelu ? cérské hoteli ??? to si chcela hadam povedat dceriné , nie ?
A prosím , kde je tedy ona mateřská centrála ??na Slovensku ? Monastir mám dosti dobře zmapován a neznám žádnou korporaci ani řetězec hotelu se slovenskou účastí.. nebo se ted vytasíš se frnacouzským , švýcarským pasem ?? hahaha tvůj příspěvek je vlastně dosti zábavný.pokud máš plnou moc jen ty , tak od koho ?? a jak tedy najímají např.pracovní síly ? kdo jim podepíše smlouvy ? dodavatelé , kotnrakty s CK ???
alebo , jasné ! nie to taky len malučký penzionik pri letisku ?? tak to možná CÉRA MOJA :-D pozdravujem dedinu !

karamocka 19.10.2008 02:12
RE: RE: RE: RE: podnikanie/zamestnanci 

a ostatně mám nápad : to by byl dobrý trik . vydávat ze za bohatou majitelku hotelu , která jezdí inkognito na kontrolu ..no jo , ale když jen inkognito ..tak to jím tam asinikdo nezná , že ..n znáte někdo takové skutečné manažery : možná jednou ,napoprvé ,ale každé léto ?? jak tedy uděluješ pokyny a instrukce , managujes chod hotelu , jako Fantomas ? v masce ?? no jako vtip dobrý , jinak tvůj příspěvek je dosti zavádějící .
prosím m kterí advokátní kancelář ti prováděla veškeré úkony vedoucí k tomu , aby hotel mohl existovat jen na bázi a f r i ck ý ch zástupců ??? jojojojoj ráda bych je poznala..no ale pokud vedení jezdí jen a pouze inkognito a jen v létě , no tak to ty zástupy turistů můžeme považovat taky za majitele /ředitele .. achjo , kdyby blbost kvetla..

Elssa 02.09.2009 17:14
RE: podnikanie/zamestnanci 

pro sarah 22, prosím vás, mohla byste se me soukromě ozvat chtěla bych vám nabídnout služby do vasich hotelu, předem děkuji

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
january 02.09.2009 18:48
RE: RE: podnikanie/zamestnanci 

zdena, v tn se doporučuje 50% vlastnictví místní. Pokud se zaregustruješ na orbik, můžeš psát sz.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Martik66 17.09.2009 01:52
pODNIKÁNÍ 

jANUAR,MÁM TUNISANA,sice o čtyřech kopytech,ale......Je z Tuniska!Myslíš,že jej mohu brát jako obchodního partnera?
Jestli ano,mám vyhráno!!!!!Oves a bič mu stačí a já získám spolehlivého drahouška...

• Anonym (1)
  • Anonym (1)

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@