Anonymous user
08.09.2009 22:32
Svadba s tunisanom na Slovensku 

Temu svadba slovenky v Tunise tu uz mame, ale vie niekto z vlastnych skusenosti poradit, co vsetko je treba pre svadbu s tunisanom tu na Slovensku? Co sa tyka potrebnych dokladov, to sa da najst na internete, ale co cloveka caka potom? Co to vsetko obnasa, na ake lehoty vybavovania sa ma clovek prichystat na uradoch?

• Anonym (1)
Samar 08.09.2009 22:40
RE: Svadba s tunisanom na Slovensku 

Presuň sa do fóra ktoré sama spomínaš - bude v tom poriadok - inak to admin zamkne.
Taže iba v skratke - ak sa mu podarí sem dostať - čo býva takmer nemožné, tak platí ten istý postup ako keď sa vydáva žena v TN = tie isté doklady (ktoré som v tej sekcii rozpísala) musí priniesť on sem na Slovensko.

• Anonym (2)
Anonymous user
08.09.2009 22:58
RE: RE: Svadba s tunisanom na Slovensku 

Nejde mi o doklady, tie su vsetky vybavene a je logicke, ze sa vybavuje vsetko naopak. Ide o tu "zabavu" potom. A ci zamkne, nech posudi on sam, pre mna to rovnaka tema nie je. To je ako miesat hrusky s jablkami, kedze postup je uplne iny. Mas za sebou svadbu na Slovensku? Ak ano, prosim porad. Dakujem.

Samar 08.09.2009 23:20
RE: RE: RE: Svadba s tunisanom na Slovensku 

Zábava sa potom žiadna nekoná, pretože po sobáši dostávaš slov. sob list a tým je to vybavené. To on musí potom legalizovať vzťah v TN. Stávaš sa tu jeho manželkou a môže potom požiadať o TP. On však musí doniesť všetky potrebné doklady z TN ku svadbe + doklady k žiadosti o TP (rodný list + výpis z reg. trestov TN). Máš v pláne pokúsiť sa o vybavenie víz tu pre neho ???
Nie, ja som sa vydáva v Tunisku.

arabic habibi 09.09.2009 10:03

moja zlatá svadba s tunisanom tu na slovensku je velmi zdlhava a podotykam aj financne velmi vytazena zalezitost , a ako aj pred svadbou same vybavovacky , ta cakajú a j po svadby na cudziuneckej policii.. same overacky , moj manzel potreboval vypis registra trestov s tuniska , rodny list , z policii z ich mesta ci nema nejake problemy s policiou , i ich uradu potreboval ci je slobodny, ci je sposobily uzavriet manzelstvo , a mnoho inych papierov , nepametam si to vsetko musela by som sa na to pozrie ake to boli este papiere, ale: tieto vsetky papiere museli byt uradne prelozene do slovenskeho jazyka a museli sme ich potvrdzovat na ministerstve zahranicnych veci v bratisklave, potom aj na ich ambasase vvo viedni ,aj na specialnej matrike v bratislave , vsade sme dostali stemple na zadnu cast kazdeho dokumentu prelozeneho uz do slovenciny .. podotykam ze tieto papiere sa odovzdavaju kompletne dva tyzdne pred sobasom na nasu matriku so ziadostou na povolenie o sobas.. je to kvoli overovaniu vsetkych dokladov , z jeho strany ,aha a zabudla som pripisat ze aj pas treba predlozit a ofotit jeho .. az potejto vsetkej ceremoniii este musis cakat a potom si urcit datum na sobas ked je vsetko v poriadku v papieroch ..ked uz budes vydata, cakaju ta dalsie vybavovacky na cudzineckej policii musis zahlasit do troch dni ze si sa vydala a predlozit sobasny list , lebo ked tvoj milacik dostane vizum nejakym zazrakom na slovensko vecsinou ho davaju na tri mesiace , cudzineckej policii trva kym veskere preverovanie a ked si podate ziadost aj na jeho trvaly pobyt tu na slovesku zhruba tak do troch mesiacou ale nam to trvalo 5 mesiacou , lebo stale potrebovali nejake papiere.. cize tam ta cakaju dalsie vybavovacky musis predlozit paier o jeho zdravotnom stave ktore sa robi specialne iba v ba a stoji to vysetrenie neviem teraz kolko ale pred tym stalo 250 euro . musis predlozit na ucte ty alebo on financniu zabezpeku co cini neviem teraz kolko ale predtym to bolo 100 tisic musi byt vydokladovane ze na ucte ich ma bud ty alebo on , musi napisat cestne prehlasenie ze nebude zatazou pre slovensky soc. system , a kopec inych papierov to zalezi od individualneho cloveka ktory zvas tu zabezpeku bude preulkazovat , pojdete aj na vysluch kde vas budu vypocuvat kedy ste sa zoznamili , kolko sa poznate , a tak e vselijake otazky vam budu davat ci budete riovnako odpovedat kazdy sam .. proste jednym slovom je to o nervy kopec casu , penazi , a nakoniec mozno ta vymeny aj tak za druhu alebo zdrhne od teba prec ked uz bude po vsetkom .. prajem ti avsak pevne nervy a vela stastia a lasky ..

Alica Mhiri
04.01.2010 19:05 85.216.176.***

Ahoj, ak niečo potrebuješ vedieť ohľadne svadby s tunisanom, môžem pomôcť. Som vydatá za tunisana a svadbu som mala v Tunise. Ahoj

veverka69 04.01.2010 21:52

lave9....slunecnice tym tady myslela v tunisku,ona zije tam.

Anonymous user
04.01.2010 22:32

ahoj alica, svadbu mam tu na slovensku. januarovy termin som uz posuvala na februar, tak dufam, ze zajtra rano sa uz do tej nadhernej libye moj nastavajuci dostane. od 2.januara zas tych 1OOOUSD co som spominala mat nemusia. je to uzasny bordel. takze ide opat autom, no pokial by bol nejaky problem, kasle uz na to a pojde letecky z tunisu. len co stale presuva rezervaciu letenky a ja zas tu vsetky terminy. dam sem vsak info hned jak vstupi do libye - ako to teda vlastne funguje.

veverka69 - uvedomila som si to nasledne jak som to odoslala, len mazat to cez administratora je zdlhave a zbytocne. dufajme len, ze sa dockame... :)

Samar 05.01.2010 07:53

Čafko Lave - pri svadbe na Slovensku platia tie isté pravidlá, ako by si sa ty vydávala u nich - len naopak = všetky tie doklady musí doniesť on sem = RL, nejaký doklad dokazujúci, že nie je už ženatý a môže uzavrieť manželstvo, doklad o občianstve.. - preložený napr. do fr. - všetko legalizované (vrátanane prekladateľa) u nich na ministerstve. Ty nepotrebuješ v podstate nič (doklady presne také isté ako by si si brala slováka).
Daj vedieť ako pochodil s vízami - či ich dostal.

Anonymous user
05.01.2010 14:46
RE: RE: RE: RE: Svadba s tunisanom na Slovensku 

Ahoj Samar, vsetko ma uz vybavene, v tomto nie je problem. Kurnik len sa nevie dostat do Libye. Je to bordel. 29.12 isiel busom, otocili ho, ze musi mat 1000USD. TN colnik volal na MZV, tam mu povedali, ze nech ide lodou z Sfaxu, lebo z Djerby mozu nastupit len turisti. Takze utekal do Sfaxu. Lod isla o 23:00 v stredu, prichod mala 11:45 vo stvrtok. Ziadosti o viza beru len do 12:00. Takze sa vratil domov. Vycestoval opat vcera do Sfaxu, tam ho otocili, ze lod nejde, nakolko 2.1 Libya zrusila tych 1000USD. Takze isiel autom o tretej rano na hranice a tam uzasny libyjsky colnik alebo co to je, pojedajuc spagety mu oznamil, ze on o nicom nevie. Takze zase ostal na hranici. Takze nakoniec tych 1000USD pojde vytiahnut z banky, aby sa preukazal a vstupil. Ide uz zajtra, keby sa zase nieco vysomarilo. Pokial sa mu to nepodari, pojde letecky. Stale musi menit datumy na dokladoch (rezervacia letenky) ja tu zas musim menit vsetky dohodnute datumy k svadbe, je to uuuuuzas. Aj by som napisala na nasu ambasadu, ale bojim sa, aby mu potom dali viza, uz som ich raz zvozila za to, ake podavaju informacie a za jazykovu barieru. Styri krat volal, pomali on sam si diktoval, co ma predlozit k ziadosti o viza. Rozprava 4svetovymi jazykmi a pomali sa nevedel s nikym dohovorit. Teraz zas toto, krasne sa ako Slovensko propagujeme navonok, aj co sa turistiky tyka, ked sa ludia otacaju na hranici a volia radsej okolite staty nez SK. Aj ked tu ambasadu nakoniec v TN otvoria, bude mi na slusne povedane na nic. Toto vybavovanie je naozaj na pevne nervy. Ti, co to zneuzivaju to maju hned, pozrime sa na tie tisice vietnamcov a neviem koho este, a ti, co to chcu seriozne si to vsetko vyzeru. To je nadherna zahranicna politika...

Samar 07.01.2010 12:11

Ja som s ľuďmi na konzuláte v Líbyii niekoľkokrát komunikovala - či tel. ,a lebo mailom a mala som len dobré skúsenosti. Paní kt. tam pracuje má manžela Líbyjca a hovorí perfektne po arabsky. Tak neviem či som já mala také šťastie, alebo ty naopak nešťastie. Nuž, nech je to už jak chce, hlavne nech to dobre dopane, nech sa tam nejako dostane a hlavne - aby sa nestalo po týchto všetkých peripétiách, že by mu tie víza nedali...
Daj vedieť ako to dopadlo.

Anonymous user
09.01.2010 13:00

ahoj Samar, ludia na ambasade su v pohode. Neviem, v com bola chyba, ale odkedy s nimi komunikujem ja, problem nie je. Musim potvrdit, ze su naozaj mili a ustretovi, hlavne pan konzul Durajka. Najvacsi problem je vsak dostat sa do libye. Hold komunisticky stat sa nezaprie.

veverka69 13.01.2010 17:51

lave9, neviem inak ako to je, ked sa vy budete brat az tu na slovensku,nemusi mat nahodou aj letenku uz zakupenu?mne toho casu, pred rokom, ked sem isiel moj manzel,p.Durajka z libye napisal, co vsetko musi mat,ked ide ziadat o vizum,a medzi tymi dokumentami bolo napisane, ze musi mat uz zakupenu letenku,spiatocnu,a on ju mal, v mesacnom predstihu zakupenu,aby stihal ist do libye, pockat na vizum, spat do tuniska, a potom letel, moj manzel mi vravel,stretol na ambasade viacerych co isli ziadat o vizum na slovensko, za ucelom zlucenia rodiny, a jeden chlapik,nemal kupenu este letenku, tak mu ani ziadost na vybavenie viz neprijali, :-(,tak zato sa pytam, ako to je?nemusi mat tu letenku uz kupenu dopredu?vies, aby ho zase potom neotocili naspet s tym, ze ma preukazat letenku, no napis potom, ako to dopadlo, zdravim,

Anonymous user
13.01.2010 22:18
RE: RE: RE: RE: Svadba s tunisanom na Slovensku 

ani ma neplas.... ja som s durajkom osobne rozpravala, vravel, ze najprv staci rezervacia, potom ked si pojde pre viza, musi byt uz riadna letenka. konecne je uz v tripolise, zajtra o desiatej ide, no toto by ma uz dorazilo.... dufam, ze som to neprepocula.

veverka69 13.01.2010 23:33
RE: RESvadba s tunisanom na Slovensku 

cauko,a on sa bude vracat zajtra naspet do tuniska, a o tyzden pojde zase naspet pre vizum??ty moj boze,nebolo by mu lepsie niekde sa tam ubytovat?alebo nema tam rodinu?no dufajme, ze mu to uznaju, tu rezervaciu,potom pisni, diky,

Samar 14.01.2010 10:07
RE: RE: RESvadba s tunisanom na Slovensku 

Lave - tak isto ako Veverka - aj môj manžel musel mať letenku vopred zaplatenú a nie rezerváciu.
Len nerozumiem jednému - polícia mu to pozvanie potvrdila ??? Pretože keď som bola o toto isté žiadať ja a aj viacero iných žien - tak bolo povedané, že víza môžu udeliť jedine rodinným príáslušníkom. Presne takto je to citované aj v zákone o cudzincoch. A boli naozaj ústretoví v tom, že mi to narovinu povedali, aby som neminula zbytočne 33 Eurový poplatok. V konečnom dôsledku - záverečné slovo a rohodnutie má naš ambasáda. Možno preto od neho nežiadala zaplatenú letenku. No veď uvidíme. Daj vedieť ako to dopadlo.

• Anonym (1)
Anonymous user
14.01.2010 17:55
RE: RE: RE: RESvadba s tunisanom na Slovensku 

ahojte
samar - pozvanie bolo total bez problemov. podala som ziadost, dala kolky a vypis z banky, policajt ma sice dost spovedal, ale pohoda. potom boli u nas doma dalsi policajti overit, ci tu mam fakt bydlisko a este mi aj volali a pytali sa to iste, co policajt na cudzineckej. po 10tich dnoch som si zavolala na policiu, ci to mam schvalene, vraveli, ze hej, ze nech si pre to pridem (na tri mesiace v lehote pol roka). to, ze zaverecne slovo ma nasa ambasada, to mas pravdu. CP mu pozvanie moze overit, ale pokial to konzul neodklepne... dnes ziadost podal, zobrali mu vsetky doklady k vizam a k sobasu na superlegalizovanie, vyhrady neboli, cakame do 15dni na rozhodnutie alebo zamietnutie.
aj tak mi teda niekto vysvetlite, ako si moze kupit letenku, ked ani nevie na ake obdobie, ci na tyzden mesiac alebo tri.
veverka - v tripolise ma kamarata, no aj tak sa rozhodol, ze sa vrati. je to jeho rozhodnutie...
dam vediet ako to dopadne.
inak nove info - libya chce zaviest pre tunisanov vizovu povinnost, malo by to vstupit kazdu chvilu do platnosti, ale udajne ide len o nejaky jednoduchy viacmenej statisticky administrativny ukon. pekny vecer este....

veverka69 14.01.2010 18:45

cafko, to iste som sa vtedy aj ja pytala, preco si musi kupovat letenku, ked este ani nevie ,ci tie viza dostane, no,musel ju mat.Ked ambasada udeluje viza za ucelom zlucenia rodiny, dava viza automaticky na 90 dni,nie na tyzden, alebo mesiac, neviem sice, ako je to v pripade, ked nieste zobraty,ake viza dostane, ci turisticke,,fakt neviem,,,moj manzel, ked obdrzal odomna pozyvaci list,12. marca,letenku si kupil na 8. aprila, aby stihol ist do libye, pockat na vizum,a vratit sa, v pripade ze by viza nedostal, mal by este 2 tyzdne nato, aby letenku stornoval,viza ale dostal, ako som uz pisala nizsie, za 7 dni.druha vec je, ale to iste ti na ambasade povedali,ze musi mat kupeny linkovy let, nie charterovy,ak sa pravda, odvtedy nic nezmenilo, neviem.este mala otazocka,, preco ste sa nevzali v tunisku?, a nemala by si starosti, tie viza by urcite dostal,pa,

Anonymous user
14.01.2010 20:28
RE: RE: RE: RE: RESvadba s tunisanom na Slovensku 

som si na 99% ista, ze tu rezervaciu som s konzulom telefonicky prejednavala, no teraz som mimo, kedze uz dve ste mi potvrdili riadnu letenku a nie rezervaciu. najprv mame svadbu tu s mojou rodinou a v lete tam s jeho rodinou. Zasnubeni sme od leta a kedze sa chysta sem, spojili sme to hned so svadbou. Pokial viza nedostane, zmierime sa s tym, nic nam neutecie, az na ten cas straveny nad vybavovanim...

veverka69 14.01.2010 20:35
RE: RE: RESvadba s tunisanom na Slovensku 

a o ake viza si ziadala pre neho na cudz.policii?

Anonymous user
14.01.2010 21:15

klasicky turisticke

veverka69 14.01.2010 21:44
RE: RE RE: RESvadba s tunisanom na Slovensku 

tak budem drzat palce,ak to vyjde, budes asi prva slovenka z orbiku v historii,inak na inej diskusii jedna holka, ceska pise, ze jej priatel dostal vizum,a bol v cechach na dovolenke,tak potom pisni, ahojky, ;-)

Anonymous user
10.02.2010 11:58
RE: RE: RE RE: RESvadba s tunisanom na Slovensku 

Ahojte, viza nam dnes ambasada zamietla :( , takze na otazku ako so svadbou s tunisanom na Slovensku bude musiet odpovedat do buducnosti ta stastnejsia. Takze nas caka svadba v Tunise...

andrea4578
14.03.2010 21:20 194.24.138.***
Svadba s tunisanom 

moj je tiez z tuniska ideme sa na buduci mesiac brat na slovensku a potrebuje k tomu iba papier ze neni zenaty,rodny list a obciansky

hana khomsi
14.03.2010 22:20 178.40.0.***
RE: Svadba s tunisanom 

andrea a on zije na slovenku ci ?

jasminecka
14.03.2010 22:21 178.40.0.***
RE: RE: Svadba s tunisanom 

tak to mas potom stastie

andrea4578
15.03.2010 12:47 194.24.138.***
RE: RE: Svadba s tunisanom 

pracuje v rakusku

slavi
13.03.2011 19:13 178.191.83.***

Ahoj,

mam tiez priatela tunisana, planujeme sa vziat, v tunise, mohla by si mi poradit, ktore papiere k uzavretiu manzelstva potrebujem?

Dakujem, Slavka

veverka69 05.04.2011 17:35
statne obcianstvo 

nechcela som kvoli tomuto zAkladat novu temu, tak to supnem sem..
Podvodné sobáše a štátne občianstvo.

Vo Veľkej Británii sa množia prípady podvodných sobášov, ktoré majú za cieľ obchádzať imigračnú politiku. Medzi zatknutými osobami sú aj viaceré Slovenky, ktoré sa za finančnú odmenu vydajú za cudzincov, ktorí pochádzajú väčšinou z arabských, či afrických krajín, aby sa títo cudzinci vyhli imigračným zákonom a získali občianstvo niektorej z krajín EÚ

V Slovenskej republike upravuje problematiku nadobúdania slovenského štátneho občianstva zákon o štátnom občianstve, ktorý rozlišuje päť spôsobov, akým je možné nadobudnúť štátne občianstvo a to narodením, osvojením, udelením, určením alebo voľbou.

Štátne občianstvo možno udeliť osobe, ktorá ma na území SR trvalý pobyt nepretržite aspoň 8 rokov, proti ktorej sa nevedie trestné konanie, vydávacie konanie, konanie o administratívnom vyhostení, konanie o odňatí azylu alebo konanie o vykonaní európskeho vydávacieho rozkazu, nebol jej uložený trest vyhostenia. Taktiež je nutné, aby bola osoba bezúhonná, preukázala ovládanie slovenského jazyka a všeobecných znalostí o SR, a plnila si povinnosti upravujúce pobyt cudzincov na území SR (dane, odvody, poplatky a pod.).

Žiadateľovi možno udeliť štátne občianstvo bez splnenia podmienky osemročného trvalého pobytu, ak ide o žiadateľa, ktorý uzavrel manželstvo s osobou, ktorá je občanom SR, ak toto manželstvo trvá a žiadateľ žije v takomto manželstve v spoločnej domácnosti počas 5 rokov bezprostredne predchádzajúcich podaniu žiadosti o udelenie občianstva. Taktiež môže ísť o žiadateľa, ktorý sa významne zaslúžil o prínos pre Slovenskú republiku v športovej, kultúrnej, vedeckej oblasti a pod. Žiadateľovi, ktorému bolo vydané osvedčenie Slováka žijúceho v zahraničí je možné udeliť občianstvo SR ak má nepretržitý pobyt na území SR aspoň 3 roky.

Žiadosť o udelenie štátneho občianstva sa podáva osobne na obvodnom úrade v sídle kraja, diplomatickej misii alebo konzulárnom úrade. O udelení štátneho občianstva rozhoduje Ministerstvo vnútra SR. Ministerstvo rozhodne o žiadosti do 24 mesiacov od podania žiadosti. Ak žiadateľ nespĺňa podmienky určené zákonom, ministerstvo konanie zastaví. Podmienkou je zloženie sľubu štátneho občana. V prípade, ak žiadateľovi nie je udelené štátne občianstvo, tak novú žiadosť môže tento žiadateľ podať po uplynutí dvoch rokov.

debou
11.07.2011 10:10 87.197.127.***
Re: Svadba s tunisanom na Slovensku 

Dobry den, mohla by som sa na Vas obratit ohladom svadby s tunisanom? Potrebovala by som info.

• Anonym (1)

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@